Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Grupa Interwencyjna

Grupa Interwencyjna Słupskiego WOPR to grupa wykwalifikowanych ratowników przygotowanych do prowadzenia działań ratowniczych na wodach podczas zagrożeń powszechnych, a także do udziału w operacjach ratowniczych podczas katastrof naturalnych, awarii technicznych oraz powodzi.

Członkowie grupy interwencyjnej biorą udział w cyklicznych ćwiczeniach, a także w szkoleniach specjalistycznych z zakresu zaawansowanych technik ratowniczych.

Współpracują z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej, Policji czy Obrony Cywilnej.

Podstawowym celem działania Grupy Interwencyjnej jest:

  1. Utrzymywanie stałej  gotowości  zespołu  interwencyjnego  GI  do  działania  poprzez system dyżurów.
  2. Niesienie specjalistycznej pomocy osobom w sytuacjach zagrożeń, wypadków i katastrof zgodnie z posiadanym przygotowaniem i wyposażeniem sprzętowym.
  3. Współdziałanie z organizacjami administracji rządowej, samorządowej i innymi podmiotami zainteresowanymi obronnością państwa, bezpieczeństwem i porządkiem publicznym oraz ochroną środowiska naturalnego, zespołami zarządzania kryzysowego oraz innymi organizacjami i instytucjami biorącymi udział w akcjach ratowniczych.
  4. Niesienie pomocy  humanitarnej  ofiarom  wypadków,  katastrof  i  klęsk  żywiołowych.

 

Grupę Interwencyjną Słupskiego  WOPR tworzą najlepiej wyszkoleni i najbardziej doświadczeni członkowie naszej jednostki. W skład grupy wchodzą ratownicy wodni,  instruktorzy ratownictwa, instruktorzy motorowodni, żeglarze, płetwonurkowie, instruktorzy nurkowania. Grupa Interwencyjna Słupskiego  WOPR dysponuje znakomitym sprzętem ratowniczym, który zapewnia jej pełną mobilność i samodzielność działania, w tym między innymi: samochód z napędem na cztery koła, skutery wodne z platformami ratowniczymi, agregat prądotwórczy i zestawy do nurkowania , łodzie motorowe.

TELEFONY ALARMOWE:


–  601 100 100 - Centrum Powiadamiania Ratunkowego 

112 - Centrum Powiadamiania Ratunkowego
– numery alarmowe Słupskiego WOPR:

  • 58 888 23 69
  • 58 888 22 90
  • 58 888 22 95

 

 grupa-interwencyjna-197.jpg

back to top