Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Kursy i nauka pływania dla dzieci

nauka-plywania-152.jpg

Prowadzimy zajęcia:

  • oswajające z wodą od 6-go miesiąca życia (zajęcia z rodzicem bądź opiekunem)
  • trening grupowy od podstaw dla dzieci od 5 roku życia.
  • trening dla dzieci i młodzieży - doskonalenie pływania
  • podstawowa nauka pływania dla dorosłych
  • trening z elementami ratownictwa wodnego – grupa ratownictwa sportowego

 

Pływanie jest jedną z najpopularniejszych form uprawiania sportu, zalecane praktycznie w każdym wieku ze względu na niską urazowość. Zajęcia na basenie są bardzo korzystną formą ruchu dla młodego organizmu. Wpływa korzystnie na ogólny rozwój fizyczny i sprawność dziecka,  rozwija jego uzdolnienia ruchowe i kształtuje podstawowe cechy motoryczne: siłę, wytrzymałość, szybkość i koordynację ruchową. Rozwija sferę psychiczną ćwiczącego przez wyrabianie takich cech osobowości, jak: odwaga, zdyscyplinowanie, systematyczność, pracowitość, siła woli, samodzielność.

Pływanie to dyscyplina sportowa oraz forma aktywności fizycznej, która rozwija mięśnie całego ciała. Pływanie korzystnie wpływa na kręgosłup, kształtuje mięśnie klatki piersiowej oraz redukuje napięcie mięśniowe. Pływanie uprawiane w regularnych odstępach czasu poprawia pracę układu oddechowego i krążenia, a także usprawnia przemianę materii. Pływanie jest dobrym sposobem na zahartowanie ciała, bo uodparnia nasz organizm na przeziębienia. Kiedy ruszasz się w wodzie, krew w organizmie lepiej krąży, a wszystkie komórki nerwowe są dotlenione.

Zajęcia na basenie sprawią, że dziecko w pierwszym okresie życia będzie się przede wszystkim dobrze bawiło, zyskując przy tym całą gamę nowych umiejętności. Wspólne pływanie rodzica z dzieckiem pogłębia więzi emocjonalne, buduje zaufanie, daje poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim jest formą spędzenia wspólnie aktywnie wolnego czasu.

Korzyści z pływania od najmłodszych lat :

Poprawia się system odpornościowy organizmu i maluch mniej choruje. Zdaniem pediatrów, układ krążenia i układ oddechowy małych pływaków pracuje lepiej. Krążenie poprawia się, ponieważ wszystkie narządy są lepiej odżywione, a toksyny szybko usuwane. Lepsza jest wentylacje płuc. Malec znacznie rzadziej choruje niż rówieśnicy, którzy nie pływają. Dzięki pływaniu Twoja pociecha uniknie wad postawy, będzie sprawniejsza i zwinniejsza.

W wodzie pracują bowiem wszystkie mięśnie, a stawy i kręgosłup nie są tak obciążone, jak w przypadku innych sportów. Dzięki silniejszym mięśniom dziecko będzie się szybciej rozwijało fizycznie. Poprawi się koordynacja ruchowa, co z kolei ułatwi mu nabywanie kolejnych umiejętności, np.: chodzenia czy jazdy na rowerze itp.

To dyscyplina sportu, która najlepiej przygotuje dziecko do życia w grupie rówieśników

Dzięki grupowej formie zajęć maluchy stają się bardziej uspołecznione – otwarte na ludzi, co w przyszłości zaowocuje lepszymi kontaktami z rówieśnikami w grupach przedszkolnych i szkolnych. Przełamanie barier nieśmiałości już w najmłodszych latach sprawia, że dzieci chętniej podejmują aktywność i funkcję lidera w grupie w okresie obowiązku szkolnego jak i w dorosłym życiu.

 Galeria

back to top