Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego

                                                                       pomorska-liga-ratownictwa-wodnego-96.jpg

Organizowanie cyklicznej imprezy sportowej mającej znamiona ligowych rozgrywek, upowszechni w znaczący sposób ratownictwo wodne, skupi rzesze młodych ludzi, rozwinie pasje do uprawiania sportów wodnych, pozwoli na wymianę doświadczeń i nawiązywanie nici współpracy, nie tylko między zawodnikami, ale również trenerami, instruktorami i wykładowcami.

 Utworzenie w 2014 roku związku stowarzyszeń pod nazwą „Pomorska Federacja WOPR skupiającym podmioty, które zajmują się działalnością w zakresie ratownictwa wodnego ma ogromny wpływ na zapewnienie pomyślności przedsięwzięcia. Zasięg Federacji obejmujący obszar większości województwa pomorskiego pozwoli na zdrową rywalizację ratowników wodnych na całym Pomorzu. 

Celem zawodów jest:

1. Popularyzacja ratownictwa wodnego

2. Doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego pozwalających organizować pomoc i ratować życie oraz zdrowie osób, które uległy wypadkowi.

3. Przygotowanie do realizacji misji WOPR – działania na rzecz zmniejszania liczby osób tonących w polskich wodach.

4. Promowanie zasad bezpiecznego pływania, kąpania się i uprawiania sportów wodnych.back to top