Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego

                                                                       pomorska-liga-ratownictwa-wodnego-96.jpg

W 2014 roku został  utworzony związek stowarzyszeń pod nazwą „Pomorska Federacja WOPR” skupiający podmioty, które zajmują się działalnością w zakresie ratownictwa wodnego. Zasięg Pomorskiej Federacji WOPR obejmuje obszar większości województwa pomorskiego, dzięki czemu przyczynia się do zdrowej rywalizacji ratowników wodnych na  Pomorzu. 

Pomorska Federacja WOPR jest organizatorem zawodów sportowych „Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego”, których głównym zadaniem jest upowszechnianie ratownictwa wodnego. Zawodnicy podczas rozgrywek Pomorskiej Ligi rozwijają swoje pasje do uprawiania sportów wodnych, promują sport i zdrowy tryb życia. Poprzez udział w zawodach uczestnicy doskonalą swoje umiejętności ratownicze, co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo osób przebywających na obszarach wodnych.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego jest jedną z największych tego typu imprez w kraju. W zawodach startują najlepsi zawodnicy z Województwa Pomorskiego, którzy rywalizują w czterech konkurencjach każdorazowo podczas trzech lub czterech edycji w ciągu roku. Wysoki poziom sportowy i wymagające konkurencje przyciągają również uczestników z innych regionów Polski, dzięki czemu wydarzenie powoli zaczyna zyskiwać wymiar ogólnokrajowy. W zawodach staruje ok. 8-10 drużyn z klubów z całej Polski – łącznie ponad 600 uczestników.

Celem zawodów jest:

  1. Doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego pozwalających organizować pomoc i ratować życie oraz zdrowie osób, które uległy wypadkowi na obszarach wodnych
  2. Przygotowanie do realizacji misji WOPR – działania na rzecz zmniejszania liczby osób

tonących w polskich wodach.

  1. Promowanie zasad bezpiecznego pływania, kąpania się, uprawiania sportów wodnych oraz ratownictwa wodnego.

 

back to top