Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Siemirowice

Oddział w Siemirowicach przy Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Słupsku

Istnieje i działa od 2002 roku. Rejonem działania jest teren gminy Cewice, pow. Lębork, siedzibą miejscowość Siemirowice. Bazuje nad jeziorkiem w Siemirowicach. Początkowo było 7 osób, następnie 23 osoby, w tym: 4 ratowników wodnych, 2 medycznych i 4 ratowników KPP. Ze względu na zmiany miejsca zamieszkania lub miejsca nauki obecnie pozostało 9 członków, w tym 2 nowych. Wśród członków jest: 1 ratownik wodny, 1 medyczny i 3 po KPP. Prowadzimy „Mini Szkółkę Ratownictwa Wodnego” według programu Słupskiego WOPR w której uczestniczy 12 dzieci. Ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Działalność polega na: pełnieniu dyżurów ratowniczych nad jeziorem w Siemirowicach w ramach wolontariatu, zabezpieczenie wypożyczalni sprzętu pływającego w Siemirowicach,  zabezpieczenie medyczne festynów i imprez plenerowych na terenie gminy Cewice. Organizacja imprez wodnych dla mieszkańców gminy z możliwością zdobycia karty pływackiej lub dyplomu „Już pływam”. Pokazy ratownictwa wodnego i lodowego. W okresie zimowym w zależności od pogody zawody łyżwiarskie „Drużyna WOPR kontra reszta społeczeństwa”. We wszystkich szkołach na terenie gminy pogadanki nt. „Bezpieczne wakacje nad wodą”, „Bezpieczne ferie zimowe na lodzie” oraz „Podstawowe zasady udzielania I pomocy przedmedycznej”.

Kierownik Drużyny

WOPR w Siemirowicach

Adam Buczyński 

back to top