Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Pomorski Urząd Wojewódzki

Polecane - Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

W dniu 24 czerwca 2021 roku w Gdańsku pomiędzy Wojewodą Pomorskim a Konsorcjum złożonym z nastepujących podmiotów: Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wejherowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Gdańskie Ratownictwo Wodne, Sopockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe została podpisana umowa o wspracie realizacji zdania publicznego z zakresu ratownictwa i ochrony ludności pt. "Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa wodnego oraz organizowanie i prowadzenie szkoleń ratowników wodnych w zakresie ratownictwa wodnego na obszarach wodnych województwa pomorskiego oraz morskich wodach wewnętrznych Zatoki Gdańskiej".

Numer umowy: 2/2021

Opis zadania: Zadanie z zakresu ratownictwa wodnego realizowane przez Konsorcjum wykonywane będzie w zakresie określonym przez Ustawę z dnia 15 sierpnia 2011 r. o „bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1482 ze zm.), tj. w szczególności: utrzymanie gotowości ratowniczej, prowadzenie działań ratowniczych, organizowanie i prowadzenie szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego, utrzymanie gotowości operacyjnej sprzętu szkoleniowego, prowadzenie dokumentacji wypadków.

Podstawowym celem realizacji zadania jest zwiększenie bezpieczeństwa osób korzystających z obszarów zabezpieczanych przez Konsorcjum, a w szczególności organizowanie i udzielanie pomocy osobom, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na obszarach wodnych. Zadanie realizowane będzie poprzez utrzymanie gotowości ratowniczej oraz prowadzenie działań ratowniczych na akwenach niestrzeżonych województwa pomorskiego. Ponadto w celu ciągłego podnoszenia jakości udzielanej pomocy organizowane będą szkolenia specjalistyczne dla kadry ratowników wodnych, z zakresu obsługi sprzętu ratowniczego oraz technik pływackich.

 

Wartość uzyskanego dofinansowania: 284 000,00 zł w tym wartość dofinansowania dla Słupskiego WOPR wynosi 92 300,00 zł. 

Całkowita wartość zadania: 412 848,34 zł

back to top