Ostatnia, finałowa tegoroczna runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego za nami. 5 grudnia 2021 roku w Aquaparku Reda wystartowało ponad 80 zawodników z 8 klubów. Najlepsi ratownicy walczyli o podium IV rundy, ale przede wszystkim o punkty w całej klasyfikacji generalnej. Poza standardową relacją on-line, po raz pierwszy w tym roku zawody można było obejrzeć na żywo, zarówno w Aquaparku Reda, jak również w internecie. Na najlepszych podczas IV rundy tradycyjnie czekały medale. Z kolei zawodnicy z podium klasyfikacji generalnej, poza pucharami i medalami otrzymali nagrody finansowe, wręczane przez Prezesa Pomorskiej Federacji WOPR, Pana Piotra Dąbrowskiego oraz pozostałych członków zarządu. Uczestnicy zakończyli finałową rundę relaksując się w Aquaparku.

Zawodnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach, tym razem były to:
• 100/200m super ratownik
• 50m ratowanie manekina
• 100/200m z przeszkodami
• 4x50m z przeszkodami (sztafeta)

Zdjęcia z zawodów znajdziesz na profilu facebook Pomorskiej Federacji WOPR oraz na stronie wydarzenia.

W 2021 roku odbyły się łącznie cztery edycje:
I runda – 23.05 Gdańsk – Pływalnia Kryta Chełm (ul. Chałubińskiego 13),
II runda – 27.06 Miastko – Jezioro Lednik (ul. Jeziorna 10),
III runda – 17.10 Kościerzyna – Pływalnia Kryta Aqua Centrum (ul. Hallera 2),
IV runda – 05.12 Reda – Aquapark Reda (ul. Morska 5).

Zobacz wyniki I rundy w Gdańsku »
Zobacz wyniki II rundy w Miastku »
Zobacz wyniki III rundy w Kościerzynie »
Zobacz wyniki IV rundy w Redzie »

Patronatem honorowym był: Marszałek województwa pomorskiego.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Sportu.

Partnerzy: Gdański Ośrodek Sportu, Miasto Kościerzyna, Miasto Słupsk, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miastku, Aquapark Reda, Aqua Centrum Kościerzyna, Aqua Sport, PCM w Garczynie, Polski Związek Płetwonurkowania, Kąpieliska Morskie Gdańsk.

final-pomorskiej-ligi-ratownictwa-wodnego-iv-runda-6364.jpg

Organizatorem zawodów jest Pomorska Federacja WOPR, powstała w 2014 roku jako związek stowarzyszeń, które zajmują się działalnością w zakresie ratownictwa wodnego. Koordynacja współdziałania różnych ośrodków przez Pomorską Federację WOPR ma ogromny wpływ na zapewnienie pomyślności tego przedsięwzięcia. Zasięg Federacji obejmujący obszar niemal całego Województwa Pomorskiego pozwala na zapewnienie możliwości rywalizacji na wysokim poziomie ratownikom wodnym z całego Pomorza.