W miniony weekend - 12 i 13 grudnia 2015 roku na Pływalni Miejskiej "Podolanka" w Płocku, odbyły się VII Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W 16 konkurencjach udział wzięło 183 zawodników z 16 klubów z całego kraju, w tym również ze Słupska. Drużynę "Słupskie WOPR" reprezentowali: Mateusz Borkowski, Bartosz Duszyński, Jakub Dąbrowski, Nikodem Leleniewski, Maciej Ryśnik, Karol Zapadka, Julia Banaszak, Martyna Bojczuk, Karolina Czarnecka i Aleksandra Wojtas oraz trener - Kamil Kurdej.

Mistrzostwa honorowym patronatem objął Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka oraz Prezydent Miasta Płocka - Andrzej Nowakowski.

Wśród turniejowych zmagań, podzielonych na kategorię mężczyzn oraz kobiet, znalazły się takie konkurencje jak: ratowanie manekina, ratowanie manekina w płetwach, holowanie manekina, ratownik, rzut liną, ratowanie kombinowane, super ratownik oraz ratowanie z pasem ratowniczym.
W prestiżowych zawodach drużynowo najlepsze okazało się Śląskie WOPR, które zwyciężyło w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęło Dolnośląskie WOPR, a na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy z Centrum Kształcenia Sportowego Szczecin.Reprezentant Słupskiego WOPR, Nikodem Leleniewski zdobył brązowy medal w konkurencji  50 m ratowanie manekina (kategoria młodzik mężczyzn).