W dniach 9-11 grudnia 2016 na 50-cio metrowej pływalni FLOATNG ARENA w Szczecinie odbyły się VII Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach brało udział około 130 zawodników z 15 klubów. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 11 konkurencjach z podziałem na cztery kategorie wiekowe.

Słupskie WOPR reprezentowali Michał Grzecza (kategoria: młodzik) który wywalczył srebrny medal w konkurencji 100m z przeszkodą oraz zajął 4 miejsce w konkurencji 50m ratowanie manekina i 5 w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach; Nikodem Leleniewski (kategoria: junior młodszy) który zdobył brązowy medal w konkurencji 50m ratowanie manekina i 4 miejsce w konkurencji 100m z przeszkodą gdzie zabrakło mu 0,18s do zdobycia kolejnego brązowego medalu.
Słupskie WOPR reprezentowała również Julia Grzegorowska (kategoria: młodzik) która była najmłodszą zawodniczką startującą w MP , pomimo choroby uplasowała się na 7 miejscu w konkurencji 100m z przeszkodą jak i dwa razy zajęła 8 miejsce w konkurencjach 100m ratowanie manekina w płetwach i 50m ratowanie manekina.