W niedzielę, 6 grudnia 2015 roku na pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się wielka impreza pływacka, w której udział wzięło 430 dzieci i młodzieży.

Wśród nastrojowej, świątecznej scenerii i oczywiście w obecności Świętego Mikołaja, uczestnicy mieli możliwość wykazania się umiejętnościami pływackimi na dystansie 25 i 50 metrów. Dla niektórych z nich były to  pierwsze kroki stawiane w sportowym duchu rywalizacji, wyraźnie odczuwalne napięcie i emocje widoczne były na każdym kroku. Dla najmłodszych dzieci i ich rodziców przygotowano całą gamę gier i zabaw, które przeprowadzono na brodziku słupskiej pływalni, oczywiście również w świątecznej atmosferze. Mikołaj miał ręce pełne roboty, gdyż rozdał ponad 400 paczek i pamiątkowe statuetki.

Zgłoszenia do imprezy zadeklarowały prawie wszystkie szkoły pływania ze Słupska i okolic. Serdeczne podziękowania dla instruktorów: Beaty Zubel, Adama Kosika, Pawła Gadomskiego, Michała Budzicha, Michała Tęsnego, Wojciecha Krzysztofowicza, Kamila Kurdeja, Izy Zdanowicz oraz Radosława Koseckiego.

Słupskie WOPR jako organizator dziękuje partnerowi imprezy Słupskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Szczególnie gorące podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy (w sumie około pięćdziesięciu), bez których zaangażowania i pomocy trudno byłoby zorganizować przedsięwzięcie. Dziękujemy wolontariuszom z Grupy Ratownictwa Sportowego w Słupsku i Redzikowie oraz drużynie ratownictwa wodnego z Dębnicy Kaszubskiej, dziękujemy sędziom, ratownikom i wszystkim tym, którzy tego dnia byli z nami.

plywackie-mikolajki-4407.jpg

Galeria