Tradycyjnie zapraszamy wszystkich na Mikołajkowe Pływanie 🏊‍♂️🏊‍♀️👨‍👩‍👧👨‍👨‍👧‍👦🎁🎄🎄☃️☃️


👉Zabierz mamę 👩, tatę 👨, siostrę, brata 👧🧑👦, babcię 👵, dziadka 👴 i baw się razem z nami 😍🤗🏊‍♂️👨‍👨‍👧‍👧❤️

mikolajki-5618.jpg

Konkurencje:

 „Pływający Barman” - konkurencja indywidualna 

  • Sprzęt: Deski pływackie, kubeczki
  • Opis konkurencji: Dziecko stoi na słupku startowym, bądź startuje z wody. Na sygnał Sędziego płynie dowolnym sposobem na drugą stronę toru. Po dopłynięciu zabiera z murka deskę pływacką oraz kubeczek z wodą i Jego zadaniem jest przetransportować kubeczek znajdujący się na desce na drugą stronę basenu. Gdy po drodze kubeczek się przewróci, należy ponownie napełnić wodą. Osoba która jako pierwsza ukończy wyścig, wygrywa.

„Ratownicze aspiracje” - konkurencja drużynowa (dziecko + rodzic/opiekun prawny/babcia/dziadek/rodzeństwo)

  • Sprzęt: Bojki SP, krążki do wyławiania
  • Opis konkurencji: Dziecko stoi na słupku startowym, bądź startuje z wody. Na sygnał Sędziego płynie dowolnym sposobem na drugą stronę. W tym czasie Rodzic staje na słupku startowym z założoną szarfą od bojki, która leży na murku obok słupka. Gdy dziecko dopłynie na drugą stronę, wyławia krążek znajdujący się na dnie przy ścianie. Po wyłowieniu unosi krążek wysoko nad wodę, dając tym samym sygnał dla Rodzica do startu. Rodzic wówczas wskakuje do wody na nogi i płynie dowolnym sposobem do dziecka holując za sobą bojkę. Gdy dopłynie, Dziecko chwyta się bojki i oboje wracają z powrotem na miejsce startu. Rodzic nadal płynie dowolnym sposobem, natomiast Dziecko trzyma bojkę i pomaga pracując nogami do kraula na piersiach. Oboje po dopłynięciu muszą dotknąć ściany. Para która jako pierwsza przepłynie 50 metrów, wygrywa.

„Rydwan” -konkurencja drużynowa (dziecko rodzice /rodzeństwo / dziadkowie)

  • Sprzęt: Makarony
  • Opis konkurencji: Dziecko stoi na słupku startowym z makaronem. Oboje rodziców stoi po drugiej stronie toru, przy ścianie na części płytkiej. Na sygnał Sędziego Dziecko wskakuje do wody na nogi i płynie na drugą stronę na brzuchu pracując nogami, trzymając makaron w rękach. Po dopłynięciu do ściany, rodzice chwytają makaron razem z dzieckiem tak jakby trzymali deskę pływacką i wspólnie płyną 25 metrów na drugą stronę. Wygrywa zespół który dopłynie jako pierwszy.