W dniu 06.12 2015 w budynku Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej (SCOPiES) przy ul. Niedziałkowskiego w Słupsku odbyła się Międzypokoleniowa Zabawa Mikołajkowa z Akademią Przyszłości. Uczestnikami Zabawy Mikołajkowej były dzieci z Placówek Socjalizacyjnych Mój Dom Moja Przyszłość w Słupsku, zaproszeni Goście wraz z dziećmi oraz wolontariusze, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia. 
Podczas imprezy mikołajkowej dla trzech grup wiekowych zorganizowane zostały Warsztaty Programowania Robotów prowadzone przez Pana Marcina Jarzmickiego z firmy Robotak. Równolegle na drugiej sali konferencyjnej odbywał się cykl wykładów, w których czynny udział brali m.in.: uczniowie 2 LO w Słupsku, którzy poprowadzili dla dzieci interesujące warsztaty o Stereotypach. Podczas imprezy odbył się również wykład poprowadzony przez Monikę Kilichowską- Liderkę Kolegium Akademii Przyszłości w Gdańsku- która wprowadziła gości w ideę i główne założenia programu Akademii Przyszłości prowadzonego przez Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa.
W wydarzeniu udział wzięło również Słupskie WOPR. Dzięki współpracy z Prezesem - Piotrem Dąbrowskim tego samego dnia 10 podopiecznych Placówek otrzymało zaproszenie na udział w Mikołajkowej Imprezie Pływackiej, podczas której jeden z pełnoletnich wychowanków wziął udział w zawodach zaś pozostali przez 2 h pływali i bawili się w wodzie na małym basenie. Po ukończonych zawodach dzieci odebrały świąteczne paczki ze słodyczami i statuetki. Udało się również zorganizować interesujący wykład dotyczący Ratownictwa Wodnego w Słupsku, który został poprowadzony przez Członka Zarządu Słupskiego WOPR- Pana Tomasza Kozaka, któremu pomagała Zuzanna Banaszak, Ratowniczka WOPR. 
miedzypokoleniowa-zabawa-mikolajkowa-z-akademia-przyszlosci-4405.jpg