Szanowni Państwo.

Dziękujemy za zaufanie jakim Nas Państwo obdarzyliście.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą programową GRS Słupskiego WOPR.

Ratownictwo sportowe w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Słupskie WOPR może się poszczycić bardzo bogatą historią sportową na arenach naszego kraju jak i za granicą.

Niezmiennie od bardzo długiego okresu czasu Słupscy ratownicy startują w zawodach przynosząc chlubę naszej organizacji i miastu Słupsk.

Dzięki ciężkiej pracy zawodników, trenerów, władz, organizacji młodzież kształci swoje umiejętności, sukcesywnie zgłębia tajniki ratownictwa wodnego, a tym samym w znaczący sposób przyczynia się do zmniejszenia liczby utonięć w Naszym kraju.

 

Szanowni Państwo.

Na ogólny sukces drużyny składa się wiele czynników, między innymi praca trenerska, zaangażowanie zawodników, praca całego sztabu ludzi, których może nie widać na co dzień,  ale bez których funkcjonowanie grupy byłoby niemożliwe.

Bez nich nie organizowalibyśmy imprez sportowych, szkoleń, spotkań integracyjnych… Nie składalibyśmy aplikacji o nowe granty. Nie pozyskiwalibyśmy nowych partnerów i sponsorów. Treningi by się odbywały, ale bez tego całego tła, bez tych dodatkowych rumieńców organizacyjnych byłyby TYLKO zwykłymi nudnymi treningami.

Wiele pomysłów dotyczących funkcjonowania grupy wypływało od ludzi nie będących trenerami, trener realizował oprócz planu treningowego wszystkie zamierzenia, które zrodziły się w głowach wielu osób.

Jak to bywa w sporcie oraz innych dziedzinach życia, na podium z wypiętą piersią po medale stają zawodnicy. I tak powinno być. To Oni ciężką pracą zwiększają nie tylko swój sukces, ale całej organizacji. Lecz czy sukces byłby możliwy gdyby nie praca zespołowa? Gdyby nie ciężka praca zawodników, trenerów i reszty bezimiennych?

Szanowni Państwo i zawodnicy oraz członkowie organizacji której celem nadrzędnym jest dobro człowieka, Jego zdrowie i życie.

Zapraszamy w Nasze szeregi! Razem zbudujemy lepszy i pełen ciekawych doznań Świat. Świat sportu, sukcesu i świetnej zabawy.

 

Oferta programowa.

     - trening pływacki - zajęcia będą się odbywały wg dotychczasowego harmonogramu już od 12.01.2019. Trener Klaudia Wiśniewska. 

     - trening pływacki i konsultacje prowadzone przez dr Alicję Pęczak-Graczyk – m.in. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich i wielokrotna medalistka  Mistrzostw Świata i Mistrzostw Polski w pływaniu - zajęcia będą odbywały się cyklicznie co pewien okres czasu - najbliższy trening z Panią Alicją już 20 stycznia 2019!!! 

     - trening pływacki i konsultacje prowadzone przez dr Dariusza Skalskiego - adiunkt w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, instruktor, wykładowca i niekwestionowany ekspert ratownictwa wodnego, członek Rady Naukowej Słupskiego WOPR

     - trening ogólnorozwojowy - wg dotychczasowego harmonogramu na hali gimnastycznej

      - szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego z użyciem różnorodnego sprzętu motorowodnego (skutery wodne, łodzie motorowe, kajaki i deski ratownicze )

    - dla zainteresowanych szkolenia specjalistyczne przynajmniej dwa razy w roku ( samoratownictwo lodowe, pierwsza pomoc, zabezpieczanie spływów kajakowych, itp.)

    - udział w zawodach organizowanych przez Pomorską Federacje WOPR wszystkich członków GRS - koszty udziału pokrywa Słupskie WOPR

    - udział w zawodach o randze ogólnopolskiej - dla zawodników spełniających kryteria oceny - koszty udziału pokrywa Słupskie WOPR

     - udział w badaniach wydolnościowych prowadzonych przez specjalistów z AWFiS w Gdańsku

     - udział w stażach morskich na kąpieliskach zarządzanych przez członków Pomorskiej Federacji WOPR

     - udział w interdyscyplinarnych zabawach nawigacyjnych na mapie morskiej - kmdr. ppor. dr Dariusz Kloskowski Prezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych SUBVENTUM

     - udział w imprezach integracyjnych

     - inne w zależności m. in. od pomysłowości członków GRS, trenera i zarządu Słupskiego WOPR.

grupa-ratownictwa-sportowego-nowy-poczatek-5093.jpg [miniatura]   

Dr Alicja Pęczak-Graczyk - doktor nauk o kulturze fizycznej – pracownik naukowo - dydaktyczny w Zakładzie Sportów Wodnych w Katedrze Sportów Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Najwszechstronniejsza zawodniczka w historii polskiego pływania. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie 1992, Atlancie 1996, Sydney 2000. Zdobywczyni 20 medali Mistrzostw Świata i Europy. 82- krotna mistrzyni Polski Seniorów oraz 52 krotna rekordzistka Polski Seniorów w stylu klasycznym, zmiennym i dowolnym. Reprezentantka klubów „Astoria” Bydgoszcz i AZS-AWF Gdańsk. Asystent (2000–2007), a następnie adiunkt (2008- 2013) w Zakładzie Pływania AWFiS Gdańsk. W latach 2008–2009 była kierownikiem Zakładu Pływania. Jest autorką ponad 70 publikacji naukowych z obszaru pływania sportowego i ratownictwa wodnego oraz kultury fizycznej, o łącznej liczbie 350 punktów MNiSW (w tym IF). Posiada uprawnienia trenera pływania I klasy, instruktora w zakresie ratownictwa wodnego (wg MSW) oraz szereg instruktorskich w tym instruktora aqua aerobiku.

Trener GRS Słupskiego WOPR:

grupa-ratownictwa-sportowego-nowy-poczatek-5094.jpg [miniatura]

Klaudia Wiśniewska – ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz jest instruktorem pływania.

Wieloletnia uczestniczka i zdobywczyni medali Grupy Ratownictwa Sportowego Słupskiego WOPR oraz wieloletnia zawodniczka biorąca udział w zawodach pływackich o randze ogólnopolskiej.

Medalistka Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim oraz finalistka Mistrzostw Polski w pływaniu.

Wiele sezonów pracowała jako ratownik wodny na kąpieliskach morskich. Obecnie pracuje jako ratownik wodny i instruktor pływania.

W dalszym ciągu pogłebia swoja wiedzę w kierunku sportu ze specjalnością pływanie.

grupa-ratownictwa-sportowego-nowy-poczatek-5095.jpg [miniatura]

Dr Dariusz Skalski - adiunkt w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Absolwent: Akademii Wychowania Fizycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku – studia magisterskie w zakresie wychowania fizycznego, Politechniki Gdańskiej - Wydział Zarządzania i Ekonomii – studia magisterskie w zakresie zarządzania i marketingu i Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Gdańsku - Wydział Pedagogiki i Zarządzania - studia magisterskie z pedagogiki w zakresie edukacji obronnej            i zarządzania kryzysowego). Autor (lub współautor, czy współredaktor naukowy) ponad 390 opracowań naukowych, w tym m.in.: 89 wydań książkowych, monografii naukowych, wydań skryptowych, filmów szkoleniowych oraz opracowań cyfrowych (jak np. pierwszego w Polsce poradnika multimedialnego CD—ROM: „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” - 2001) i ponad 240 artykułów naukowych, rozdziałów w monografiach czy referatów z zakresu: kultury fizycznej, ratownictwa wodnego, pływania, edukacji obronnej i wodnej, bezpieczeństwa wodnego i zarządzania kryzysowego. Nauczyciel dyplomowany. Członek kilku Rad i Towarzystw Naukowych. Profesor wizytujący w UGWiZZN w Równym na Ukrainie.

Wszystkich zainteresowanych dalszą współpracą zapraszamy na zajęcia zgodnie z dotychczasowym harmonogramem od 12 stycznia 2019 oraz prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w GRS Słupskiego WOPR bezpośrednio do biura, telefonicznie lub mailowo.

Serdecznie zapraszamy nowych członków!