W dniach 9-11 czerwca 2017 roku na krytej pływalni „ORBITA” we Wrocławiu odbyły się 51 Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Według list startowych w zawodach brało udział ponad 150 ratowników, którzy reprezentowali kluby z różnych stron Polski jak i ze Słupskiego WOPR. Nasza mała trzy osobowa reprezentacja pokazała się z mocnej strony i zdobyła mały worek medali pokazując, że też zalicza się do czołówki kraju. Najlepiej zaprezentował się Nikodem Leleniewski, który wywalczył złoto w konkurencji 50m holowanie manekina, tym samym zostając Mistrzem Polski w tej konkurencji w swojej kategorii wiekowej, a w klasyfikacji generalnej po pięciu startach zdobył 3 miejsce otrzymując pamiątkowy medal i puchar. Julia Grzegorowska zdobyła dwa brązowe medale na dystansach 50m holowanie manekina i 100m ratownik, a w klasyfikacji generalnej wywalczyła 4 miejsce. Gratulacje dla reprezentacji Słupskiego WOPR za walkę do samego końca jak i za wszystkie zdobyte medale.