W ostatni weekend lipca Ustka gościła ratowników i ratowniczki z całej Polski - przy znakomitej pogodzie i obecności turystów odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Zawody organizowane przez były przez RESCUEHOUSE, Komisje ds. Sportu ZG WOPR, WAVE, oraz Słupskie WOPR. Całą imprezę sponsorowali operator sieci PLUS oraz LG Elektronics.

Ponad 70 zawodników reprezentowało drużyny m. in. z Leszna, Łęczyc, Szczecina, Gdańska, Koszalina, Gdyni, Rybnika i Gdańska. Słupskie WOPR reprezentowali Klaudia Wiśniewska, Maciej Sudenis, Łukasz Borkowski, Mateusz Wiśniewski, Marcin Piątkowski, Damian Pietruczuk, Paweł Piórkowski, Marek Tupajka i Bartosz Grabowski.W ramach zawodów rozegrano 8 konkurencji: bieg-pływanie-bieg, wyścig na deskach, surf dash, sprint po plaży, Ironman/Ironwoman, bieg po plaży 1000 m, pływanie i flagi plażowe. Punkty zdobyte przez zawodników w poszczególnych konkurencjach, były sumowane do klasyfikacji generalnej.

Gratulacje należą się naszym zawodnikom: Klaudia Wiśniewska stawała na podium trzykrotnie, zajmując drugie miejsca w konkurencjach wyścig pływanie i Ironwoman oraz trzecie w wyścigu z deską. Wśród mężczyzn na najwyższym podium stanął Paweł Piórkowski (konkurencja flagi plażowe), który zdobył również srebro w biegu po plaży, natomiast Maciej Sudenis zajął drugie miejsce w konkurencji bieg-pływanie-bieg. 

Nie zabrakło atrakcji, w których uczestniczyło mnóstwo dzieci. Animacje polegające na rozciąganiu, przeciąganiu, turlaniu, przewracaniu przyciągnęły licznych amatorów zabaw na piasku. Nikt nie narzekał na nudę, a całości towarzyszyła dobra muzyka.

mistrzostwa-polski-w-ratownictwie-morskim-4305.jpg

Galeria